Tayland Çalışma Vizesi

Tayland Çalışma Vizesi (Non-Immigrant B)

Tayland Çalışma Vizesi İçin Gerekli Belgeler


1.       Seyahat dönüş tarihi sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport ya da seyahat belgesi
2.       1 adet pasaport fotokopisi
3.       1 adet tamamlanmış başvuru formu
4.       Son 6 ayda çekilmiş, pasaport ölçülerine uygun, başvuru sahibine ait vesikalık (4 x 6 cm)
5.       Başvuru sahibinin Tayland'da çalışacağı firmadan alınmış;  görevini, maaşını ve çalışacağı sürenin net tarihlerini belirten mektup
6.       Çalışma Bakanlığı’ndan onay mektubu.  Bu mektubu almak için, başvuru sahibinin Tayland’daki muhtemel işvereni, “Form WP3” formuyla birlikte Yabancı İşçiler İdare Ofisi’ne başvurmalıdır. Adres: Office of Foreign Workers Administration, Department of Employment, Ministry of Labour Tel. +662-245-2745, ya da bulunduğu şehirdeki Bölgesel İstihdam Ofisi’ne başvurmalıdır. Daha fazla bilgi için: www.doe.go.th/workpermit/index.html
7.       Başvuru sahibinin özgeçmişi ve mezuniyet belgesi
8.       Türkiye'de oturma izni (eğer varsa)
 
Vize Geçerlilik Süresi ve Ücretler
Giriş Sayısı
Kalış Süresi
Vize Ücreti
Tek Giriş
90 gün
80 USD
Çoklu Giriş
1 yıl
200 USD
Vize İşlem Süresi  1 çalışma günü
 
Açıklamalar
1.       Başvuru sahibi vize başvurusunu şahsen, Tayland Büyükelçiliği’ne yapmalıdır. Sanal ortamda yapılan başvurular geçerli sayılmaz.
2.       Sunulan Belgeler:
a.        İstenilen belgelerden biri mevcut değilse, başvuru sahibi belgenin neden mevcut olmadığına  dair açıklayıcı bir mektup yazmalıdır.
b.       Başvuru sahibi, sunulan her belgeyi ve her sayfasını kesinlikle onaylamalıdır.
c.        Şirket belgelerinin kopyaları Yönetim Kurulu ya da Yetkili Müdür tarafından imzalanmış, üzerinde şirketin mührü bulunan yabancı dildeki belgeler Tay dilinde tercüme edilmiş ve bu tercümeler noter aracılığıyla ya da başvuru sahibinin diplomatik / konsolosluk birimi tarafından tasdik edilmiş halde sunulmak zorundadır.
       3.          Non-Immigrant (Göçmen Olmayan) Vizesi alan başvuru sahibi, Tayland’da ancak çalışma izni çıktıktan sonra başlayabilir. Çalışma izni olmadan çalışarak, B.E 2522 (1979) Göçmenlik Yasasını ihlal eden ya da bazı yasak işlerde çalışarak B.E 2522 (1979) Kraliyet Kararını ihlal eden yabancılar kanuni işleme maruz kalır; hapis cezası, para cezası ya da her ikisini birden alabilir.